ust reklam alanı

ust reklam alanı

Bootstrap nedir nasıl yapılır.?

Yasal Bilişim Dijital web ajansınız.

Bootstrap nedir nasıl yapılır.?

Bootstrap nedir  nasıl yapılır.?

Bootstrap nedir?
Bootstrap, Twitter tarafından geliştirilen bedava dağıttığı, açık kaynak kodlu ve iş yükünü bir hayli bir hayli hafifleten HTML / CSS / JS kütüphanesidir. Neredeyse her web tarayıcı ile uyumlu altyapısı ve kütüphanesinde web tasarımcıların işini kolaylaştıracak pek çok bileşeni barındırması nedeni ile kullanım alanı bir hayli geniştir.
Bootstrap'in Kullanım Alanları
Bir web sitesi oluşturmak için gereken bütün elementleri içerisinde barındıran Bootstrap ile bir siteyi komple bir bütün olarak tasarlayabilirsiniz. Tipografik ögeler, carousel, tablolar, slider, imajlar, dropdown menüler, modal pencereler, navigasyon bar, butonlar, sayfalandırma, etiketler ve yükleme barları, bilgilendirme balonları vb. Gibi kullanıcılara hazır olarak sunulmuş. Sizin yapmanız gerekli olan tek şeyse ihtiyaç duyduğunuz kodu kopyalayıp yapıştırmak.
Bootstrap Nasıl Kullanılır?
Bootstrap hazır bir sistem olduğu için her şeyi kopyalayıp yapıştırarak halledebilirsiniz. Fakat, evvela dosyanız için muhakkak yapmanız gerekli olan şeyler var. Örneğin; sayfanız Html5 olmalı ve Bootstrap için CSS dosyası ile jquery scriptini sayfaya muhakkak eklemelisiniz. Sayfanızda kullanacağınız tüm ögeler için referansınız getbootstrap.Com adresi olacak. Siteye giriş yaptığınız üst menüde yer alan Getting Started, CSS, Component ve JavaScript alanlarında sizin için gereken kodları kopyalayıp yapıştıracaksınız. Bootstrap'in temel tasarım mantığı, bir satırın 12 sütuna bölünmesi ve bu sütunların farklı genişlikteki cihazlara göre daraltılıp esnetilebilmesinden oluşuyor. Böylece bu sütunların farklı cihazlarda görüntülenme şekilleri de değiştirilebiliyor. Örnek verecek olursak, geniş ekranlı bir cihaz için üçlü sütun yapısı düşünüyorsunuz. Bootstrap'in sunmuş olduğu 12'ye ayrılan satırı dörderli sütunlar halinde böldüğünüz takdirde üçlü sütun yapısını oluşturabilirsiniz.
BootStrap 3 ile BootStrap 4'ün Farkları
BootStrap 4 versiyonu, daha hızlı çalışma ve daha fazla esneklik sunma iddiası ile yayınlandı. En çok kullanılacak olan tarayıcıların son versiyonlarında problemsiz olarak çalışmakla beraber Internet Explorer 9 ve daha önceki sürümlerde desteklenmemektedir. Eğer sayfalarınızın bu tarayıcı versiyonlarında da düzgün görünmesi şart ise BootStrap 3 versiyonunu kullanmanız çok daha uygun olacaktır. 3 versiyonu da hala geliştirilmekte ve destek sunulmakta olup, en kararlı çalışan versiyondur. Yalnızca yeni özellikler bu versiyona eklenmemektedir.

info@yasalbilisim.com

Mail 7x24 Destek

08508407841

Whatsapp 7x24 Destek

0850 840 7 841

Hafta içi 09:00-18:00