Web Tasarim ve Otomasyon |  ARAM
2020-02-21 14:17:52 / Yönetici
1-Hedef Kitlenizi Belirleyip yalnız Onlara Odaklanın:

Yeni Twitter pazarlamacılarının yaptığı en büyük yanlış ürün, hizmet veya servisleriyle ilgilenen tüm kullanıcılara erişmeye çalışmak. Twitter ı bu amaçta kullanmak zor. Takipçilerinizle iletişimde kalmak onlara kendinize bağlı tutmak için kullanılmalı.

2-etken  Takipçiler Edinin:

Bir başka hatalardan biri de takipçilerin birden yada kendi kendine büyüyeceğini ümit etmektir. Takipçilerinizi kendiniz kazanmalısınız. Bunun en mükemmel yolu da aktif ve yüksek nitelikli bireysel hesapları ve grupları takip ederek oradaki kişilerle mesajşime geçerek hesabınıza dikkat çekmek olmalıdır.

3-Takipçi Sayısı Önemlidir:

Takipçilerin sayısı mı yoksa kalitesi mi önemli diye düşünerek zaman harcamayın. Devamlı aktif olmak tanınmanın ve büyük takipçi kitlesini korumanın anahtarıdır. Elbetteki bunun anlamı saçma tweetler yazmak demek değildir, sadece takipçiler sizin tweetlerinizi çok çabuk unutur, devamlı hazırda olmalısınız.

4-Yabancı Kaynaklardan İçerik Paylaşın:

Sürekliliği devam ettirebilmeniz adına takipçilerin ilgisini çekeceğini planladığınüz, sizin rakibiniz olmayan yabancı kaynaklardan ilginç tweetler paylaşabilirsiniz.Bu hedefteki twitter kullananlarının size örutubet vermesi ve sizden bahsetmesini sağlar.

5-Otomatikleşin

bütün tweetlerinizi el ile tek tek yazamayabilirsiniz. Hali hazırda bulunan tweetlerinizi otomatikleştirin. Örneğin bir sürü site ücretsiz olarak kullanabileceğiniz RSS tabanlı Tweet servisleri sunuyor. Ek olarak mevzunuz ile alakalı kaliteli bir blog sitesinden de auto-post denilen servisler ile otomatik post atabilirsiniz yani bir post eklendiğinde otomatikman sizede tweet düşmüş oluyor.

6-takipçileri Odak Grup olarak kullanın:

Bir çok twitter kullanıcısı takipçileriyle iletişimde kalması gerektiğini bilir sadece bunun çok zor olduğunu düşünür. Gerçek şu ki eğer onlara bir odak grup olarak yaklaşırsanız çok zor olmadığını göreceksiniz. Takipçiler ilgilendikleri için takip eder. Fikirlerini değiştirip gidebilirlerde, neticeta burası bir bildirişim topluluğu.

7- Tartışmalardan, Çekişmelerden Korkmayın:

Tartışmalar bir çok Twitter pazarlamacılarının ortaya çıkmasında çok etkilidir. Konuyu sıcağı sıcağına tweetleyin takipçilerinizi konuya katılmaları için cesaretlendirin.Elbetteki takipçilerinizin arasını açacak yerlere gelmesine engel olun.

8-İnsan Olmaktan Uzaklaşmayın:

İşletmenizin hesabını yönetirken, ustalaşmış benzer biçimde hareket etmek adına kişisellikten uzaklaşmayın bu çok samimi olun anlamına gelmiyor. Sadece takipçilerinize takip ettiklerinin bir robot olduğu hissine kapılmamalarını sağlayın.Twitter da bu hatayı yapmayın.Takipçilerinizin markanızla duygusal bağ kurması sizin kazancınıza olacaktır.

Sormak istedikleriniz mi var ?

Web Tasarim ve Otomasyon |  ARAM

Yasal Bilişim - Dijital Web Ajansınız

info@yasalbilisim.com
0850 840 7 841